آدرس مطب دکتر حقیقت تلفن مطب دکتر مجید حقیقت
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / پروستات / نقش پروستات و تأثیر آن بر زندگی مردان

نقش پروستات و تأثیر آن بر زندگی مردان

بله، 75٪ مردان بیش از 50 سال دارای بزرگی پروستات هستند اما روشنگری مراقبت های بهداشتی برای همه است. کار کلیه حذف زباله است. شرکت مدیریت پسماند بدن شما است. هر روز خون شما چندین بار از طریق کلیه عبور می کند تا فیلتر شود. با فیلتر شدن خون، ادرار در مخزن ذخیره موقت به نام مثانه، تشکیل و ذخیره می شود.
اگر دریچه کنترل ادراری وجود نداشته باشد، همانطور که یک مرد در جاده قدم می زند، ادرار در حال ریزش میشود. غده پروستات اندازه یک گردو است و وزن آن حدود 20 گرم است. کار آن تهیه مایعات منی است که در مجاری منی ذخیره می شود. در حین مقاربت جنسی ، مایع منی از مجرای ادراری پایین می آید و با اسپرم های تولید شده در بیضه ها مخلوط می شود تا مایع منی تشکیل شود. بنابراین منی از نظر فنی اسپرم نیست. این اسپرم + مایع منی است. مایع منی اسپرم را روغنکاری می کند.

آنچه در این مطلب میخوانید

علت بروز بیماری پروستات

بعداز 50 سالگی به دلایل هورمونی ناشی از کاهش شدید فعالیت های جنسی، غده پروستات شروع به بزرگ شدن می کند. از 20 گرم ممکن است تقریباً به 100 گرم رشد کند. با بزرگ شدن، مجرای ادرار را فشرده می کند و مرد شروع به مشاهده تغییراتی در شیوه ادرار کردن، می کند.

2 دریچه وجود دارد که برای خروج ادرار شما عمل میکنند، اسفنکترهای داخلی و خارجی. هر دو باز هستند اما به دلیل انسداد در مجرای ادراری، شما انتظار بیشتری برای شروع جریان دارید.
شما این احساس را بلافاصله پس از ادرار کردن دارید که هنوز چیزی باقی مانده است.
با وقوع همه این موارد ، مثانه برای جبران انسداد در مجرای ادرار ، سخت تر کار می کند. دفعات ادرار بالا می رود. فوریت ها وارد می شوند. بعضی اوقات مجبور می شوید عملاً به سمت توالت بدوید. شبانه بیش از 2 بار برای ادرار کردن از خواب بیدار می شوید.

مردان ممکن است در این مرحله باکسی صحبت نکنند. سپس عوارض جدی تر شروع می شود. این عوارض عبارتند از:

آنچه ممکن است مرد را به بیمارستان منتقل کند، حبس حاد ادرار است.
آنچه بالا توضیح داده شد ، با بزرگ شدن پروستات همراه است که از نظر فنی به عنوان هیپرپلازی خوش خیم پروستات گفته می شود.

بیماری های دیگر پروستات

این بحث در مورد بزرگ شدن پروستات است.

خبرهای بد و خوب درباره بزرگی پروستات

خبر بد این است که هر کس اگر به اندازه کافی طولانی زندگی کند از دوره‌ای که دچار تغییر ناگهانی در دفعات رابطه جنسی شود، بزرگ شدن پروستات خواهد داشت.
خبر خوب این است که تغییر در شیوه زندگی وجود دارد که می تواند به مرد بعد از 50 سال کمک کند تا سلامت مطلوب پروستات را حفظ کند.

رژیم غذایی افراد مبتلا به پروستات

هر روز گوشت قرمز احتمال ابتلا به بیماری پروستات را سه برابر می کند. مصرف هر روزه شیر خطر شما را دو چندان می کند. مصرف روزانه میوه و سبزیجات چهار برابر خطر شما کاهش میدهد.
گوجه فرنگی برای آقایان بسیار مناسب است، آن را با شادی بخورید. دارای لیکوپن زیادی است. لیکوپن قوی ترین آنتی اکسیدان طبیعی است.
غذاهایی که سرشار از روی هستند نیز برای آقایان مفید هستند.تخم کدو را توصیه می کنیم.

روی اساسی ترین عنصر برای تمایلات جنسی و باروری مردان است. مردان نسبت به زنان به روی بیشتری احتیاج دارند. هر بار که مرد دچار انزال می شود ، 15 میلی گرم روی از دست می دهد.
از آنجا که مردان شروع به علائم ادراری در ارتباط با بزرگ شدن پروستات می کنند، مهم است که به کاهش مصرف الکل توجه کنند. مصرف مایعات را افزایش دهید . مایعات را به آرامی بنوشید.

ورزش برای افراد مبتلا به پروستات

ورزش به فعالیت منظم ماهیچه ها کمک می کند. مردان بالای 50 سال باید از تمرینات پر فشار مانند دویدن بپرهیزند.این فشار به زانوها وارد می شود.
دوچرخه سواری خبر بدی برای پروستات است. پیاده روی سریع را توصیه می کنیم.
مردانی که طولانی تر می نشینند، بیشتر در معرض علائم پروستات هستند. ساعتهای طولانی ننشینید. تا جایی که می توانید قدم بزنید...

مصرف دخانیات برای افراد مبتلا به پروستات

از کشیدن سیگار خودداری کنید. سیگار رگها را تحت تأثیر قرار می دهد و گردش خون در اطراف کشاله ران را تحت تأثیر قرار می دهد.

رابطه جنسی منظم برای افراد مبتلا به پروستات خوب است؟

غده پروستات خود را با فعالیت مرتب جنسی به ترتیب معمول تخلیه کنید. تاکید می شود که مقاربت جنسی، برای بهبود بیماری پروستات از اهمیت بسیاری برخوردار است. غده پروستات شما به گونه ای طراحی شده است که مرتباً محتوای آن میبایست خالی شود.


آدرس : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، مقابل بیمارستان عیسی بن مریم ، ساختمان 71
تلفن : 03132205497

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :

جدیدترین مقالات

جدیدترین اخبار و مقالات مربوط به بیماری های کلیه و مجاری ادراری را در بخش مقالات بخوانید

درباره پروستاتیت باکتریایی حاد و مزمن چه میدانید؟درباره پروستاتیت باکتریایی حاد و مزمن چه میدانید؟

ورم پروستات در برخی موارد ممکن است ناشی از عفونت آن باشد؛ اما ممکن است پروستات بدون داشتن علائم عفونت نیز ملتهب شود. ...

تاریخ انتشار : 1402-07-01

علت، علائم، انواع و مراحل درمان سرطان مثانهعلت، علائم، انواع و مراحل درمان سرطان مثانه

سرطان مثانه پس از سرطان پروستات، ریه و کولورکتال، چهارمین نوع سرطان شایع در مردان است. ...

تاریخ انتشار : 1402-07-01

قولنج کلیه چیست و چگونه درمان می شود؟قولنج کلیه چیست و چگونه درمان می شود؟

درد ناشی از وجود سنگ یا رسوب کلیه که به آن قولنج کلیوی (renal colic) هم گفته می‌شود، یکی از شدیدترین دردهایی است که می‌توان تصور کرد. ...

تاریخ انتشار : 1402-07-01