آدرس مطب دکتر حقیقت تلفن مطب دکتر مجید حقیقت
از کجا بفهمیم بیضه ها سالم هستند یا نا سالم؟

در این مقاله از سایت دکتر مجید حقیقت به بررسی سلامت بیضه و ویژگی های بیضه سالم در مردان و پسران می پردازیم پس تا آخر مطلب همراه ما باشید.

عمل جراحی باز پروستات چگونه و برای چه افرادی انجام می شود؟

جراحی باز یا لیزری پروستات برای درمان شرایطی که بر پروستات تأثیر می گذارد مانند سرطان پروستات استفاده می شود. در ادامه به نحوه انجام آن می پردازیم.

برای پیشگیری از بیماری پروستات این نکات را رعایت کنید

خوشبختانه راهکارهای طبیعی زیادی وجود دارند که به کمک آنها می‌توان سلامت پروستات را بهبود بخشید حتی اگر مشکلات و علائمی مبنی بر بیماری وجود داشته باشد.

نکاتی که باید بعد از عمل جراحی فتق بیضه رعایت شود

عمل فتق بیضه، یک عمل مینور به حساب می آید. به این معنا که بیمار در روز عمل یا روز بعد از آن می تواند به خانه باز گردد.

عمل جراحی ارکیکتومی برای درمان سرطان بیضه

اصلی ترین جراحی سرطان بیضه، اُرکیدکتومی یا اُرکیکتومی نام دارد و طی این جراحی، یکی از بیضه ها و یا هر دوی آن ها برداشته می شوند.

علائم سرطان کلیه و روشهای درمان آن

ما در این مقاله شما را با آنچه که باید در مورد بیماری سرطان کلیه بدانید آشنا می کنیم پس تا آخر این مطلب همراه ما باشید.

روشهای پیشگیری و درمان سرطان بیضه

سرطان بیضه رشد سرطانی یاخته های بیضه می باشد که به صورت یک توده سفت اغلب بدون درد در بیضه خود را نشان می دهد.

شرایط انجام عمل جراحی ترمیم فتق بیضه ها

رایج ترین و موثرترین درمان برای فتق بیضه ها، جراحی است که در این مقاله به بررسی شرایط انجام این عمل و انواع روشها و هزینه آن می پردازیم.

عمل جراحی رفلاکس ادراری چگونه انجام می شود؟

در این مقاله قصد داریم تا شما را با جراحی رفلاکس ادراری یا برگشت ادرار، آشنا کنیم. پس تا آخر مطلب همراه ما باشید.

مراحل انجام و هزینه عمل جراحی ترمیم هیپوسپادیازیس

هیپوسپادیازیس نوعی نقص مادرزادی است که در آن سوراخ مجرای ادراری به جای آنکه در نوک آلت باشد، در زیر آلت تناسلی قرار دارد.

جراحی پروستات با روشهای نوین و کم تهاجمی

جراحی برداشتن پروستات به روش های مختلف برای بخشی از غده پروستات یا تمام آن انجام می شود که در این مقاله به بررسی انواع روش های درمان آن می پردازیم.

اقدامات قبل و بعد از عمل جراحی هیپوسپادیازیس

هیپوسپادیاس (Hypospadias) یک نقص مادرزادی در پیشابراه (اغلب مردان) است که سوراخ خارجی پیشابراه قبل از گلنس و در سطح تحتانی پنیس قرار دارد.

درمان تومور سرطانی ویلمز شایعترین تومور کلیه در کودکان

تومور ویلمز نوعی سرطان نادر کلیه است که عمدتا بر کودکان اثر می گذارد. در این مطلب به بررسی درمان تومور سرطانی ویلمز در کودکان، می پردازیم.

نحوه انجام عمل زیبایی لابیاپلاستی در زنان

لابیاپلاستی عمل تغییر شکل و بهبود لب های بیرونی مجرای تناسلی زنان جهت تغییر اندازه، شکل و ظاهر لب های داخلی و بیرونی لابیاها انجام می‌ گیرد.

علل علائم و درمان تومورهای سرطانی کلیه در کودکان

سرطان کلیه یک بیماری خطرناک است که در سلولهای کلیه ایجاد می شود و می تواند به سایر اعضای بدن گسترش یابد.

جراحی فتق کشاله ران یا اینگوینال در کودکان چگونه است؟

فتق کشاله ران می تواند در هر سنی بروز یابد و جراحی فتق کشاله ران یکی از مطمئن ترین راه های درمان آن است که پس از تشخیص پزشک انجام می شود.

عمل فالوپلاستی یا جراحی زیبایی آلت تناسلی مردان

فالوپلاستی عملی جراحی است که برای ترمیم آلت تناسلی پس از آسیب دیدگی جدی یا اصلاح نقص مادرزادی انجام می شود.

علل رفلاکس یا برگشت ادرار به کلیه و درمان آن

بیماری بازگشت ادرار از مثانه به کلیه یا ریفلاکس ادراری در واقع پس زدن ادرار از مثانه به سمت حالب و کلیه ها است که بیشتر در کودکان دیده می شود.

علت هم اندازه نبودن و عدم تقارن بیضه ها چیست؟

عدم تقارن بیضه ها به شرایطی گفته می شود که در طی آن بیضه ها از نظر شکل و اندازه با یکدیگر تفاوت داشته باشند. در این مقاله به بررسی علت آن می پردازیم.

دیالیز کلیه چیست و چگونه انجام می شود؟

دیالیز نوعی درمان است که به بدن شما کمک می کند تا مایعات اضافی و مواد زائد را در زمانی که کلیه ها قادر به حذف آن ها نیستند، از خون خارج کند.

بیماری فتق چیست؟ آشنایی با علائم و روش درمان آن

در این مقاله قصد داریم به صورت کامل بیماری فتق و راه های درمان و تشخیص آن را به شما مخاطبان عزیز ارائه دهیم، پس تا آخر مقاله همراه ما باشید.

بررسی مزایا و معایب ختنه کردن، اگر ختنه نکنیم چه می شود؟

ختنه برداشتن جراحی پوست ختنه گاه از آلت تناسلی نوزاد پسر است. ختنه فواید متعددی دارد که در این مقاله به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

بررسی تفاوت واکسن پاپیلوگارد و گارداسیل

واکسن HPV یکی از واکسنهای ضروری است باید در سنین نوجوانی تزریق شود تا بتواند مانع از بروز زگیل تناسلی در اثر برقراری روابط جنسی شود.

اختلال نعوظ چیست، چه علائمی دارد و چگونه درمان می شود؟

اختلال نعوظ به معنای ناتوانی درایجادیاثابت نگه داشتن نعوظ به اندازه کافی برای برقراری رابطه جنسی است. دراین مطلب به بررسی روشهای درمانی آن می پردازیم.

بررسی درمان و علت نعوظ کوتاه مدت

اختلال نعوظ یکی ازاختلالات جنسی درمردان است که درآن فردبه نعوظ نمیرسدیانمیتوانددرحالت نعوظ باقی بماند. در این مقاله به بررسی نعوذ کوتاه مدت میپردازیم.

چگونه سیستم ایمنی بدن را در مقابله با زگیل تناسلی تقویت کنیم؟

این مقاله بر پایه ی حقایق علمی تدوین شده است؛ تا اطلاعات دقیقی را در مورد تقویت سیستم ایمنی بدن برای درمان زگیل تناسلی، به شما ارائه دهد.

گرید واریکوسل چیست؟

واریکوسل عارضه ای است که بر سیاهرگهای کیسه بیضه تأثیر میگذارد و میتواند باعث ناباروری در مردان شود. در این مطلب به بررسی گرید واریکوسل میپردازیم.

خون در ادرار نشانه چیست و آیا وجود خون در ادرار خطرناک است؟

خونی شدن ادرار سبب تغییر رنگ آن به رنگ های قرمز، صورتی یا قهوه ای تیره می شود که به دلیل وجود گلبول های قرمز در ادرار رخ می دهد.

علت و درمان سوزش ادرار در زنان

علل سوزش ادرار در زنان متفاوت می باشد. عفونت های ادراری و عفونت های مقاربتی از جمله شایع ترین علل سوزش ادرار در زنان محسوب می شود.

علت سوزش ادرار در مردان و درمان آن

عفونت ادراری در مردان به دلیل ماهیت آناتومیک مجرای ادرار و پیش ابراه معمولاً علامت زا است، یعنی فرد دچار تکرر ادرار، سوزش ادرار و ناراحتی می شود.

سوالات رایج درباره سایز آلت تناسلی

اندازه آلت تناسلی بر مبنای زمینه های ژنتیکی فرد تعیین میشود و در طی بلوغ تغییر میکند. در این مقاله روشهای بزرگ کردن آلت مردانه را بررسی میکنیم.

جراحی بهترین روش درمان کجی آلت تناسلی

کجی آلت تناسلی زمانی ایجاد می شود که قسمتی از بافت های قابل انبساط آلت قادر به اتساع نباشد. در این مقاله به بررسی نحوه جراحی کجی آلت تناسلی میپردازیم.

روش سنگ شکنی کلیه با لیزر چگونه انجام میشود؟

لیزر سنگ کلیه یک روش درمانی کم خطر است که طی انجام آن هیچ برشی روی بدن ایجاد نمی شود. در این مقاله به بررسی این روش درمانی می پردازیم.

بیماری واریکوسل چیست و چه عوارضی دارد؟

واریکوسل شایع‌ترین بیماری قابل درمان درمردان است. بیماری واسل در بیضه پسران جوان موجب عدم تخلیه خون در بیضه و بالا رفتن درجه حرارت بدن هم می شود.

نحوه انجام و کاندیدای جراحی افزایش ضخامت آلت تناسلی

امروزه با استفاده از تکینیک های جدید جراحی، بهبودی قابل توجهی در جراحی های زیبایی اندام تناسلی و ضخامت آن پدید آمده است که در ادامه ذکر می گردد.

سنگ شکنی کلیه چگونه است؟

سنگ شکنی کلیه یک روش پزشکی برای از بین بردن سنگ‌های کلیه می‌باشد. سنگ شکنی خود انواع مختلفی داشته و با استفاده از دستگاه های مختلف قابل انجام است.

کاندیدای جراحی میکروسکوپی واریکوسل و نحوه انجام آن

واریکوسل عارضه‌ای است که بر سیاهرگهای کیسه بیضه تأثیر میگذارد و می‌تواند باعث ناباروری در مردان شود. در این مقاله به بررسی کامل این بیماری می پردازیم.

علت و علائم تنگی مجرای ادرار در کودکان

بسته بودن تمام یا قسمتی از پیشابراه را تنگی مجرای ادرار میگویند که بسته به میزان گرفتگی و بسته بودن مسیر آن، بر نحوه ادرار کردن کودک تأثیرمیگذارد.

علت ورم بیضه چیست؟

ورم بیضه یکی از بیماری‌های ناحیه تناسلی مردان است. این بیماری ممکن است بدون درد باشد یا برعکس درد زیادی را برای بیمار ایجاد کند.

بی اختیاری ادراری در زنان، مردان، کودکان و افراد مسن

به نشت ادرار خارج از کنترل ادرار از مثانه، بی اختیاری ادرار (Urinary incontinence) گفته می شود که در این مقاله به بررسی کامل این بیماری می پردازیم.

بررسی ناهنجاری مادرزادی مجاری ادراری

اختلالات مادرزادی سیستم ادراری یکی از ناهنجاری های شایع و آزاردهنده در جمعیت نوزادان، کودکان و افراد بزرگسال است.

انواع جراحی های زیبایی ناحیه تناسلی در زنان

جراحی های زیبایی تناسلی زنان انواع مختلفی دارد که هریک از آنها کاربردهای خاص خود را دارند. واژینوپلاستی، پرینو پلاستی، لابیاپلاستی و …

کاربرد و مزایای سنگ شکنی برون اندامی با امواج شوک (ESWL)

در این مقاله به بررسی کاربرد و مزایای سنگ شکنی برون اندامی با امواج شوک (ESWL) می پردازیم پس تا آخر مقاله همراه ما باشید.

جراحی های زیبایی اندام تناسلی آقایان شامل چه مواردی میشود؟

جراحی زیبایی آلت تناسلی مردان به مجموعه‌ای از فرآیندهای جراحی اطلاق می‌شود که به منظور اصلاح مشکلات یا تغییرات مرتبط با آلت تناسلی مردان انجام میشوند.

بررسی جدیدترین روشهای درمان جراحی در اورولوژی

اورولوژی یک دانش پزشکی است که در آن، بیماری های دستگاه ادراری زنان و مردان، تشخیص داده شده و درمان می شود. در ادامه مقاله به بررسی کامل آن می پردازیم.

علائم، علت ابتلا، روشهای پیشگیری و انواع سرطان پروستات

در این مقاله به بررسی روشهای تشخیص و درمان سرطان پروستات و همچنین درجات و مراحل این بیماری می پردازیم پس تا آخر مطلب همراه ما باشید.

آیا هایپرپلازی خوش خیم پروستات نیاز به درمان دارد؟

هایپرپلازی خوش خیم پروستات (BPH)، شایع ترین تومور خوش خیم موجود در مردان است. در این مقاله به بررسی کامل بزرگ شدن غیرسرطانی غده پروستات می پردازیم.

پروستات چیست و آیا پروستات، بیماری است؟

غده پروستات یک اندام مهم در دستگاه تناسلی مردانه است که وظایف مختلفی از جمله تولید بخشی از ترشحات مایع منی برای تغذیه و محافظت از اسپرم و ...

عمل جراحی میکروسرجری واریکوسل چگونه انجام میشود؟

واریکوسلکتومی میکروسرجری یکی از دو روش جراحی برای درمان واریکوسل است. برخلاف لاپاراسکوپی باز، این جراحی شامل استفاده از یک برش کوچکتر است.

همه چیز درباره هیپوسپادیازیس

در این مطلب قصد داریم تا شما را بصورت مختصر با هیپوسپادیازیس و انواع آن آشنا کرده و روشهای درمان هیپوسپادیازیس را بیان کنیم.

درباره پروستاتیت باکتریایی حاد و مزمن چه میدانید؟

ورم پروستات در برخی موارد ممکن است ناشی از عفونت آن باشد؛ اما ممکن است پروستات بدون داشتن علائم عفونت نیز ملتهب شود.

علت، علائم، انواع و مراحل درمان سرطان مثانه

سرطان مثانه پس از سرطان پروستات، ریه و کولورکتال، چهارمین نوع سرطان شایع در مردان است.

قولنج کلیه چیست و چگونه درمان می شود؟

درد ناشی از وجود سنگ یا رسوب کلیه که به آن قولنج کلیوی (renal colic) هم گفته می‌شود، یکی از شدیدترین دردهایی است که می‌توان تصور کرد.

نقش پروستات و تأثیر آن بر زندگی مردان

بعداز 50 سالگی به دلایل هورمونی ناشی از کاهش شدید فعالیت های جنسی، غده پروستات شروع به بزرگ شدن می کند.

نفروز یا سندروم نفروتیک چیست؟

نفروز یا سندروم نفروتیک بیماری است که در آن حالت، یک دفع بسیار غیر عادی و زیاد پروتئین در ادرار صورت می پذیرد.

انواع تومورهای کلیه

به هرنوع توده ایجاد شونده در کلیه و یا بر روی آن تومور کلیه گفته میشود. تومورهای کلیه میتوانند خوش خیم یا بدخیم باشند.

پیشگیری از کیست کلیه، علائم کلیه پلی کیستیک

در حالت کلی، کیست ها و تومورهای کلیه با خصوصیات متفاوت و در بسیاری از افراد حتی بدون علامت و یا فقط با وجود خون در ادرار مشخص می شوند.

چه عواملی می توانند خطر ابتلا به سنگ کلیه را افزایش دهند؟

برخی از عوامل مانند کم نوشیدن آب، بیماری نقرس و عوامل ژنتیکی و ارثی می توانند باعث ایجاد سنگ کلیه شوند.

سنگ کلیه (Kidney stones) چیست؟

انسداد یا سنگ کلیه بیماری است که باعث درد در پهلوی سمت چپ یا راست بدن میشود. سنگ دستگاه ادراری یکی از ناراحت کننده ترین بیماریها است.

علائم بروز عفونت ادراری در کودکان و سالمندان

در کودکان خردسال، ممکن است تنها علامت عفونت دستگاه ادراری

انواع عفونت های کلیه یا پیلونفریت و علائم آنها

عفونت کلیه در اثر هجوم باکتری به کلیه اتفاق افتاده و به نام پیلونفریت معروف است و شامل انواع پیلونفریت حاد و مزمن و پیلونفریت آمفیزماتو میباشد.

التهاب گلومرول های کلیه (گلومرلونفریت) چیست؟

گلومرلونفریت در حقیقت التهاب گلومرول های کلیه می باشد. بیماری است به گونه های مختلف که همان التهاب دسته ای از مویرگهای خونی در نفرون هاست.

نارسایی حاد و مزمن کلیه چیست؟

نارسایی کلیه، حالتی است که عملکرد طبیعی کلیه ها متوقف می شود و به دو شکل نارسایی حاد و نارسایی مزمن کلیه دیده می شود.

عوامل کاهش خطر ابتلا به بیماری کلیوی

بیماری کلیوی زمانی روی می دهد که کلیه ها دچار نقص می شوند. ‫هر کلیه حاوی حدود یک میلیون رگ خونی بسیار ریز است که نفرون ‫نام دارند.

7 اقدام ساده در جهت حفظ سلامت مثانه

مثانه یکی از مهمترین اندام ها در بدن انسان محسوب می شود. این اندام مسئولیت کمک به تخلیه مواد زائد مایع از بدن را بر عهده دارد.

بهداشت مجاری ادراری را جدی بگیرید

وضعیت مجاری ادراری می تواند اطلاعات زیادی را درباره سلامت و وضعیت جسمی فرد در اختیار پزشکان بگذارد.

علل و علائم شایع سنگ کلیه

سنگ های کلیه ذرات کوچک و سختی هستند که در یک یا هر دو کلیه تشکیل شده و گاهی به داخل حالب ها انتقال می یابند.

پیامدهای بد نگه داشتن ادرار

در صورت عدم دفع به موقع ادرار، شرایط رشد باکتریها فراهم میشود و در نتیجه احتمال عفونت ادراری افزایش می یابد.

نکاتی برای حفظ سلامت مثانه

در یک دستگاه ادراری سالم، مثانه می تواند ادرار را تا پنج ساعت نگه دارد. به طور میانگین، مثانه می تواند تا حدود 16 اونس (473 میلی لیتر) مایع را در خود

هشت دلیل شایع عفونت دستگاه ادراری

دستگاه ادراری انسان به گونه ای شکل گرفته است که باکتری ها را دور نگه دارد، اما سدهای دفاعی آن می توانند فرو بریزند.

درمان دارویی بیماری پیرونی

مبتلایان به بیماری پیرونی میتوانند امیدوار باشند که به زودی نوعی درمان غیر تهاجمی برای آنها به بازار میآید.

نکاتی درباره بیماری پیرونی

بیماری پیرونی (Peyronie’s disease) یک بیماری فوق العاده خطیری است که بسرعت می تواند در ميانسالى سبب کجی آلت تناسلی و ناتوانی جنسی در مردان شود.

بیماری پیرونی مشکل جنسی در آقایان

بیماری پیرونی که به «سفتی پلاستیکی آلت» ترجمه شده است،نوعی اختلال در بافت فیبری آلت تناسلی مردان است.

تکرر ادرار نشانه چيست؟

دفع ادرار میزان مشخصی ندارد و در هر فرد، حتی در هر روز، فرق می کند.

چگونگی مقابله با تغییرات هورمونی در مردان

با افزایش سن مردان، کاهش سطح تستوسترون اجتناب ناپذیر است. با این وجود، اگر با اختلالات جدی در زندگی خود مواجه شده اید به پزشک مراجعه کنید.

با وقوع تغییرات هورمونی چه اتفاقی برای مردان رخ می دهد ؟

با افزایش سن و تغییرات هورمونی که در بدن آقایان اتفاق می افتد اغلب مشکلاتی دیده می شود که در این مطلب به آنها اشاره شده است.

تغییرات هورمونی در مردان؛ نشانه ها و مدیریت

تغییرات هورمونی در مردان نیز با افزایش سن رخ می دهند.فرآیندی که به نام آندروپوز شناخته می شود از دهه چهارم زندگی مردان آغاز می شود.

چگونه درد کمر را از درد کلیه تشخیص دهیم ؟

وجود درد شدید در قسمت بالایی کمر و درد یک طرفه خصوصا اگر همراه با تب و مشکلات ادراری باشد، می تواند نشان دهنده درد واقعی کلیه ها باشد.

علائم هشدار دهنده بیماری کلیوی

نشانه های اولیه بیماری های کلیه، بسیار کم اهمیت به نظر می رسند و به همین دلیل ممکن است افراد چندین سال با این نشانه ها زندگی کنند و شکایتی هم ندارند.

شرایط معافیت پزشکی فتق در خدمت سربازی

یکی از موارد معافیت دائم از سربازی فتق اینگوینال است ولی دیده شده بدلیل عدم اطلاع فرد از بیماری خود دوران خدمت را با وجود مشکلات زیاد به پایان میرساند

ختنه چیست و روشهای انجام ختنه

ختنه عبارت است از برداشتن پوست و مخاط پوشاننده حفشه (سر آلت تناسلی مردان). عمل ختنه با برداشتن پره پوس با یا بدون بخیه زدن انجام میگیرد.

جراحی زیبایی ترمیمی چسبندگی ختنه گاه (خفشه) به چه دلیل انجام میشود؟

چسبندگی ختنه گاه یکی از شایعترین علل مراجعه جهت جراحی ترمیمی در این گروه بیماران میباشد.

آیا انجام اعمال جراحی زیبایی تناسلی از نظر علمی صحیح است؟

در مورد جراحی های زیبایی ناحیه تناسلی نظرات متفاوتی وجود دارد که با خواندن این مطب با برخی از آنها آشنا خواهید شد.

آیا همه بیماران هیدروسلی از خدمت سربازی معاف خواهند شد؟

هیدروسل یکی از شایعترین بیماری های مردان میباشد که در قانون خدمت وظیفه جمهوری اسلامی ایران مشمول معافیت میباشد.

فتق مغبنی یا هرنی اینگوینال(inguinal hernia) چیست؟

فتق مغبنی یا هرنی اینگوینال یکی از شایعترین بیماری های سیستم تناسلی مردان میباشد که گاهی در زنان و دختران نیز دیده میشود.

هیدروسل (آب اوردگی بیضه ) چیست؟

هیدروسل عبارت است از تجمع بیش از حد طبیعی ترشحات آبکی در فضای محدود اطراف بیضه که در ظاهر بصورت بزرگ شدن بیضه ظاهر میگردد.

همه چیز درباره معافیت پزشکی سربازی به علت واریکوسل

وجود واریکوسل در قانون نظام وظیفه مشمول معافیت میباشد ولی بسته به شدت واریکوسل ممکن است معافیت کامل یا فقط معاف از رزم گردد.

رژیم غذایی در پیشگیری از سنگهای ادراری شایع چه نقشی دارد؟

مصرف آب و مایعات فراوان، پرهیز از مصرف زیاد نمک و مواد پروتئینی به خصوص گوشت قرمز و مصرف روزانه لبنیات در پیشگیری از ایجاد سنگ ادراری موثر است.

مراقبتهای بعد از درمان سنگ های دستگاه ادراری جهت پیشگیری از سنگسازی مجدد

مهمترین اقدام در پیشگیری از سنگسازی، جلوگیری از ایجاد و تجمع کریستال املاح، در ادرار میباشد و مهمترین راه جلوگیری، رقیق کردن ادرار با مایعات است.

جراحی باز چه زمانی در درمان سنگهای ادراری کاربرد دارد ؟

امروزه با توجه به روشهای پیشرفته جدید، جراحی باز جای کمتری در درمان سنگ ادراری دارد و فقط محدود به سنگهای بسیار بزرگ مثانه میشود.

سنگ شکنی در صورت عدم موفقیت درمان دارویی دفع سنگ ادراری

اگر با درمان دارویی سنگ دفع نشودممکن است پزشک متخصص اقدام به سنگ شکنی و یا پروسه مداخله گرانه دیگری جهت خارج کردن سنگ از بدن نماید.

درمان دارویی جهت درمان سنگ ادراری چیست؟

در صورتیکه سنگ، در حال حرکت و قابل دفع باشد با توصیه به مصرف مایعات فراوان و حرکت همراه با داروهایی که مسیر عبور سنگ را باز کند کمک به دفع سنگ میشود.

سنگ های سیستم ادراری چه علائمی دارند و چگونه تشخیص داده میشوند؟

ممکن است سنگ در سیستم ادراری هیچگونه علامتی ایجاد نکند ولی در صورت حرکت سنگ و ایجاد انسداد و یا تحریک کلیه و مجاری ادراری منجر به ایجاد علامت میگردد.

سنگ های ادراری اسید اوریکی چه هستند؟

اسید اوریک نیز از املاح ادراری است که با افزایش غلظت آن در ادرار منجر به رسوب آن و ایجاد کریستال نامحلول اسیداوریکی و تجمع کریستالها باعث تشکیل سنگ اس

سنگ اگزالات کلسیم شایع ترین نوع سنگ دستگاه ادراری

شایعترین نوع سنگ علامتدار، سنگ اکسالات کلسیم است. ترکیبات اکسالات و کلسیم منجر به بروز کریستال غیرمحلول در آب به نام کریستال اکسالات کلسیم میگردد.

تاثیر محل زندگی و رژیم غذایی در ایجاد سنگ ادراری

در این مطلب با تاثیر منطقه جغرافیایی و رژیم غذایی در ایجاد سنگ های دستگاه ادراری آشنای می شویم.

آیا مشکلات کلیه و مثانه همچنین عفونتها در ایجاد سنگ ادراری مؤثر است؟

عفونت ادراری و سنگ، ارتباط دو طرفه با هم دارند. همچنین مشکلات کلیه و مثانه که منجر به سکون و عدم تخلیه ادرار میگردند نیز ایجاد سنگ میکنند.

آشنايی با سنگهای دستگاه ادراری و کلیه

سنگهای سیستم ادراری (سنگ کلیه، حالب، مثانه و مجرای ادراری) یکی از شایعترین و قدیمی ترین بیماریهای شناخته شده بشری است.

تغییر جنسیت مرد به زن در بیماران نارضایتی جنسیتی

روشهای متعدد جراحی جهت تبدیل جنسیت مرد به زن وجود دارد. اقدام مشترک در تمام روشها برداشتن بیضه ها است.

هورمون تراپی اولین قدم در تغییر جنسیت زن به مرد

هدف از هورمون درمانی در بیماران نارضایتی جنسیتی، زن به مرد ایجاد علائم مردانه شامل فرم بدن مردانه، قطع خونریزی قاعدگی و غیره است.

کاربرد آنتی آندروژن، استروژن و پروژسترون در تغییر جنسیت مرد به زن

در این مطلب با کاربرد آنتی آندروژن، استروژن و پروژسترون در تغییر جنسیت مرد به زن آشنا می شوید.

استراتژی و خط مشی درمان بیماران نارضایتی جنسی

مراحل ابتدایی درمان در بیماران نارضایتی جنسی، عبارتند از تشخیص، بررسی روانشناختی، آزمایش زندگی واقعی و بررسی کلینیکال

نارضایتی جنسی چیست و چگونه درمان می شود؟

نارضايتي جنسيتی بيماری است که فرد از جنسيت خود راضي نيست و تمايل شديد به تغيير در جنسيت خود دارد.

پرسش و پاسخ درباره وازکتومی یا بستن لوله در مردان

پس از وازکتومی، درصورت تمایل فرد به باروری مجدد، قابلیت باز کردن مجدد لوله به روش جراحی وجود دارد.

وازکتومی چیست ؟

وازکتومی یکی از روشهای متداول در جلوگیری از باروری مردان میباشد. در این روش با جراحی کوچکی مسیر اسپرم از بیضه به سمت پروستات و مجرای اداری بسته میشود

شکستگی آلت تناسلی یکی از مشکلات اورژانسی اورولوژی

شايد در تصور اوليه افراد شکسته شدن آلت قابل توجيه نباشد ولی يکی از اورژانسهای ارولوژی شکستگی آلت می باشد.

عوارض عدم درمان شکستگی آلت تناسلی

درمان شکستگی آلت تناسلی به روش جراحی و بصورت اورژانسی می باشد که اين ترميم هرچه سريعتر انجام گيرد احتمال عوارض کمتر است.

شکستگی آلت تناسلی مردان ( تجربیات جالب )

شکستگی آلت یک مشکل اورژانسی است که باید سریعاً به آن رسیدگی شود. در این مقاله به بررسی کامل شکستگی آلت تناسلی و روش های درمان این عارضه میپردازیم.

کسب آگاهی درباره مسائل جنسی

در این سایت لینکی وجود دارد که سوال کننده براحتی سوالات جنسی خود را میپرسد و مشکلات خود را مطرح میکند.

جراحی های میکروسکوپیک در اورولوژی چه کاربردی دارد؟

استفاده از میکروسکوپ (جراحی میکروسکوپیک)، مدتهاست که توسط متخصصان در جراحی چشم و سپس گوش میانی و امروزه در بسیاری از جراحی ها امری عادی محسوب میشود.

جراحی واریکوسل یا واريکوسلکتومی چیست و چه عوارضی دارد؟

در جراحی واريکوسل يا واريکوسلکتومی عروق واریسی بیضه بسته می شوند و پس از انسداد اين وريدها بتدريج بدليل عدم حرکت خون، عروق واریسی مسدود و کوچک میشوند.

آیا همه بیمارن مبتلا به واریکوسل نیاز به درمان دارند؟

اگر واريکوسل برای فرد عارضه ای ايجاد کند لازم است درمان انجام گردد. درغيراينصورت احتياج به درمان واریکوسل نيست.

بيماری واريکوسل یا واريسی شدن عروق بيضه چيست؟

بيماری واريکوسل يا واريسی شدن عروق بيضه در 10درصد مردان بالغ مشاهده می گردد و شايعترين عامل ناباروری مردان می باشد و تنها درمان قطعی آن جراحی می باشد.

عوارض جبران ناپذیر خودارضایی واقعیت دارد؟

در این مقاله به بررسی عوارض جبران ناپذیر خودارضایی و مضرات استمناءخواهیم پرداخت، تا آخر مطلب همراه ما باشید.

همه چیز درباره استمناء و خودارضايی

در پی خودارضایی های مکرر، فرد با کاهش آستانه ارضاي جنسي، بتدريج مبتلا به زود انزالي می شود.

خودارضايی یا خودتحریکی چیست؟

خودارضايي با نام علمي ( masturbation )، به معناي انجام عملي توسط خود فرد جهت رسيدن به اوج لذت جنسي يا ارضاي جنسي (urgasm ) بدون عمل نزديکي است.

آيا نگران سلامتی دستگاه تناسلی خود هستيد؟

يکي از علل مراجعه بيماران به کلينيکهای ارولوژي، نگرانی بابت سلامت دستگاه تناسلی و شکايت از عدم تقارن بيضه ها است.